Cici Kız


 

 

 

 

 

 

 

Bu ay, Peygamber Efendimize olan sevgi ayıydı. Doğum gününde nasıl hediye bekliyor ise Hülya'da Peygamberimize birşeyler yapıp hediye edecekti. Çünkü çocukları çok sevdiğini biliyordu. Büyük bir ihtimal ile de Peygamber Efendimiz, hediyesine çok sevinecekti. Ama ne yapmalıydı?

 

 

Odasındaki oyuncaklarından en güzelini veremezdi ki... Çok düşündükten sonra yüz tane salâvat çekmeye karar verdi. Güzelce abdestini aldı, başına anneannesinin umreden getirdiği tülbendi bağladı, eline de kutsal yerlerden gelen çocuk tesbihini aldı."Bismillah" dedi "Allahümme Salli Ala Seyyidina Muhammed" salavatına başladı. İki saate yakın anca bitirebilmişti.

 

 

Sonra bu hediye çok az diyerek eline kalemini alıp kokulu mektup kâğıdına karşısında olsa ne diyeceğini yazmaya karar verdi.

 

 

"Sevgili Peygamberim,

 

 

Ben daha çok küçüğüm, aslında bu hediyeleri yanınıza gelerek vermeyi isterdim ama çok uzaktasınız. Mekân olarak çok uzaktasınız fakat aslında bir o kadar da yakınsınız. Sizinle yüz yüze görüşeceğimiz yer cennet ve sanki o günler çok uzakta. Daha büyüyeceğim, abla olacağım, iyi bir insan olmaya çalışacağım.

 

 

Çok uzun bir zaman... Ben Sizi her zaman seven bir ümmetiniz olmaya gayret edeceğim, Sizde beni her zaman seviniz."

 

 

Bu kadar yazabilmişti. Ama çok mutluydu, çünkü bir şekilde Peygamberimizin kendisini duyduğunu ve tebessüm ettiğini hayal ediyordu. Bir şekilde Efendimize çok güzel bir hediye vermişti. Ona salât ve selam göndermişti.

 

 

Daha sonra kuşunun yanına gitti. Limon, "Acaba hediyelerimden Peygamber Efendimiz hoşnut olmuş mudur?" Diye sordu. Limon muhabbet kuşuydu ve birçok kelime söyleyebiliyordu. Bu soru karşısındaki cevabı ise "Cici kız, cici kız" olmuştu.

 

 

Hülya bu cevap ile çok sevinmişti. Limon onun çok iyi bir arkadaşıydı ve her zaman yaptıklarını ona anlatır ve limon da çeşitli tepkiler ile cevap verirdi. Demek ki Limon kendisinin bu hareketini çok beğenmişti. İnşaallah Peygamber Efendimiz bu küçük ümmetinin hediyesini çok beğenmiştir.

 

 

Küçük Müslümanlar, bu ayda Peygamber Efendimizi daha yakından tanıyalım, O'na her zaman salât ve selam ederek bizlerde tebessüm ettiği ümmetinden olalım inşallah...

 

 

 

 Yorumlar

255 karakter kaldı

Üye girişi yap ve yorumla » Üyeliksiz yorumla »