Melekler ve İnsanlar


Şimdi yağmur yağıyor ya hani hepsinde bir melek var öyle değil mi? Şimdiye kadar yağan ve yağacak olan her bir yağmurun bir meleği var. Karların da öyle... Sadece görmüyorum ben onları. Görsem korkar mıyım acaba? Sanmıyorum... Yağmurdan korkmazken meleklerden neden korkayım ki? Melekler nurdan yaratılmışlar. Böyle bakınca ışık mı göreceğim, merak ettim onları. Kanatları da varmış ama bizim bildiğimiz gibi kanat değilmiş. Daha farklı...

Hem melekler çok güzellermiş. Bence de öyledirler. Onlar Allah'a hizmet ediyorlar, Allah'ı zikrediyorlar, elbette güzeldirler. Ama biz cennete gidersek meleklerden daha güzel olacakmışız. Hem onlardan daha değerli olurmuşuz. İyi işler yaparsak dünya da bile daha üstün olurmuşuz. O zaman Rabb'imiz bizi meleklerden daha mı değerli yarattı? Zaten hayvanlar da bitkiler de bizim için yaratılmışlar.

Biz bu kadar değerliysek bu çok güzel bir şey. Peki, buna karşılık olarak bizim ne yapmamız gerek? Allah (c.c.) bize bu kadar değer veriyorsa o zaman biz de Yaratıcımızı tanımalıyız bence. O'nun emirlerini yerine getirmeliyiz ve hep O'nun hoşuna giden şeyler yapmalıyız. Meleklerden daha değerliysek bunu hak etmeliyiz.

Yazan:Nurefşan YALÇINYorumlar

255 karakter kaldı

Üye girişi yap ve yorumla » Üyeliksiz yorumla »

  • 05 Temmuz 2011, Salı - 22:15

    ceydanur
       ceydanur - Antalya


    Allah herşeyi çok güzel yaratmış böyle güzel yazılar yazan ablalarıda.