Selimin Ramazan Günlüğü 21. ve 22. Gün


21.gün

Dün çok güzel bir defter almıştı. Mavi kalın kapaklı ve üzerinde uçan birçok kuş vardı. Uçan kuşların sayısı otuzdu, orada sayılarının farklı olduğunu görünce en yakın rakamı bulmak için biraz uğraşmış ama sonunda otuz günün de temsili olan otuz kuşlu defteri bulmuştu. Bulutlar vardı ve üzerleri simliydi.

Kapağını açtı ve "2012 yılı Ramazan anılarım" diye bir başlık attı ve yazmaya başladı.

İlk zaman nasıl geçecek, nasıl dayanacağım? Diye düşünüyorken; bir anda geçti ve hiçbir rahatsızlık hissetmedim bile.

"Ramazan Ayı, ilk önce bana sabretmeyi öğretti. Sabreden derviş nasıl muradına ermiş ise, sabrettiğim vakit kavuştuğum nimetler de benim muratlarım oldu.

Bu ay aç kardeşlerimi daha iyi anlayabilmiştim, çünkü onlara tok karna dua ederken şimdi aç karna dua ediyor ve onların ne hissettiğine şahit oluyorum. İyi ki varsın Ramazan!"

Yazan:Merve İRİYARI

22.gün

Annesi Selim'in odasını toplarken aldıkları defteri gördü. Selim henüz uyanmamıştı. Onu eline aldı ve okumaya başladı. İlk girişte yazan başlığı görünce onun yazdığını okumadan diğer sayfaya kendisinin yazacakları vardı. Eline kaleni aldı ve yere oturarak biraz düşündü ve yazmaya başladı.

"Ramazan ayı bana her yıl daha bir sorumluluğum olduğunu anlatır. Oğlum ve kızım büyüyor ve benim görevim de artıyor. Mesela oğlum geçen yıl ancak yarım gün oruç tutarken bu yıl bir tane aksattı o da hasta olduğu için. Onun bu şekilde orucu çok sevmesi benim de çok hoşuma gidiyor ve her duamda bu her zaman böyle olsun diye dua ediyorum.

Ramazan ayı büyümenin vesile olduğu bir ay, benim oğlum büyümüş ve kendine bu defteri yazıyor. Yıllar sonra bu bir hazine olacak ve benim de bir sayfa da ona hediyem olsun."

Diye sonlandırarak aynı şekilde defteri yerine koydu. Selim uyandığında defterine düşündüklerini yazacaktı ki annesinin sürprizi onu çok şaşırttı ve sevindirdi. Diğer sayfanın orta yerine büyük bir şekilde; "Annem bu ay beni çok sevindiriyor. Demek ki Ramazan ayı aynı zamanda çok sevindirme ve sevinme ayı. Her gün tekrar edeceğim. İyi ki varsın Ramazan!"

Yazan:Merve İRİYARIYorumlar

255 karakter kaldı

Üye girişi yap ve yorumla » Üyeliksiz yorumla »

Henüz kimse yorum yazmadı.