Sadaka ( Sadaka Yarışması hikaye ikincisi)


Bir yaz günü iyiliksever , paylaşımcı bir adam camiye giderken yol üstünde duran eski püskü bir evin penceresinden yaşlı bir kadın ve yatakta yatan küçük bir çocuk görmüş. Ev çok eskiymiş . Adam çok üzülmüş. Hiç düşünmeden kapıyı çalmış. Kapıyı yaşlı kadın açmış ''İçeri girebilir miyim?'' demiş .

Kadın '' Tabi ki buyrun, girin.'' demiş.

Adam içeri girmiş. Kadın eski bir koltuk ve küçük bir masa olan bir odayı gösterek '' Buyrun , girin '' demiş . Adam içeri girmiş. Kanepeye oturmuş. Kadın neden geldiğini sormuş. Adam cebinden bir miktar para çıkarak kadına uzatmış ve ona :

-"Lütfen bu parayı kabul edin." demiş

Kadın kabul etmemiş. Ama adam ısrar etmiş . Kadın istemeyerek de olsa parayı almış. Sonra adam evden çıkıp doğru eczaneye gitmiş, çocuğun ilaçlarını almış . Kadın yine istemeyerek almış. Bir gün kadın çok iyi bir iş bulup zengin olmuş . Adam ise borçlarını ödeyememiş ve durumu kötüleşmiş. Kadın onu ziyaret etmek istemiş. Adamı o haliyle görünce parasını çıkararak adama vermiş ve demiş ki:

-Sen de bana bir zamanlar yardım ettin. Şimdi ben de sana yardım etmek istiyorum . Lütfen kabul et . demiş.. ...... ....... ........ :)

Yazan: Zehragül YıldızYorumlar

255 karakter kaldı

Üye girişi yap ve yorumla » Üyeliksiz yorumla »

Henüz kimse yorum yazmadı.