Yıldızımız


Gökyüzünde birçok yıldız asılmıştı. Tıpkı çok kıymetli hazineler gibi. Masal kahramanları iyi olduğu zaman onlar bir yıldıza benzetilir. Çünkü yıldızlar her zaman parlar ve aydınlatır. Mesela her çocuk da annesinin gözünde bir yıldızdır. Evet, arkadaşlar sizler bizim yıldızlarımızsınız. Çünkü her zaman iyilik dolu bir kalbe sahipsiniz.

İşte 571 yılında yeryüzüne bir Yıldız gönderdi Allah. Çünkü bizlerin bir ışığa ihtiyacı vardı. Zira bizler büyüdükçe değişiyoruz. Bazen değiştikçe sönmeye başlıyoruz, çünkü çok iyi şeyler yapmıyoruz. Ama eğer bizim çok aydınlatıcı ve yolumuzu gösteren bir yol göstericimiz olursa belki hiç sönmeyiz ve belki de çok az söneriz.

Bu gece başınızı gökyüzüne kaldırınız. Biliniz ki sizinle aynı gökyüzüne bakacağım. İşte o en parlak yıldız benim için her zaman Peygamberim Hz. Muhammed Aleyhisselatu Vesselam olmuştur. Zira ben ona baktığım zaman yeri gelir ağlarım, yeri gelir gülümserim. Yeri gelir sanki karşımdaymış gibi O'nun yolu ile aydınlandığım için dua ederim. Onun için salât getiririm.

Salât nedir? Salât Efendimize saygımızı göstermektir. Bu yüzden küçük kalbinize bu kelimeleri öğretmelisiniz. "Allahümme Salli Ala Seyyi Dina Muhammed" bu anahtarı kalbinize öğrettiğiniz zaman Allah her zaman sizleri koruyacaktır. Çünkü siz Allah'ın en Kıymetli Yıldızını hatırlamış olacaksınız. Ben yıldızları çok severim. Çünkü bana aydınlatmayı öğretirler. Işık saçarken iyi işler yapabilmeyi...
Yorumlar

255 karakter kaldı

Üye girişi yap ve yorumla » Üyeliksiz yorumla »