Berna'nın Hayali ve Rüyası


Berna o gece çok erken yattı. Çünkü çok uykusu vardı. Dişlerini fırçaladı ve koşarak yatağına gitti. Hava serindi ama Berna pencereyi açtı ve yıldızlara baktı. Yıldızlar öyle güzel parlıyordu ki Berna hayal kurmaya başladı. Keşke o yıldızlara doğru uçabilseydim, gökkuşağının üzerinde kayabilseydim, bulutlarla tanışıp, arkadaş olabilseydim diye düşündü. Sonra Berna'nın yıldızlara bakarken uykusu geldi. Yatağına uzandı, gözleri yavaş yavaş kapandı ve birden uykuya daldı.

Rüya görmeye başladı ama Berna gerçek sandı. Rüyasında yıldızlara doğru uçuyordu. Hem de çok hızlı uçuyordu. Gökkuşağında kayıyordu. Tıpkı lunaparklardaki arabalar gibiydi. Kayarken en tepede bulutları gördü ve "heeey bulutlar sizlerle tanışmak istiyorum!" diye bağırdı. "Tamam biz de seninle tanışmak istiyoruuuz!" diye bir cevap duydu ve Berna gökkuşağıyla birlikte bulutların yanına gitti. Güneş, yıldızlar, bulutlar, gökkuşağı ve Berna hep birlikte sohbet ettiler.

Berna gökyüzünü çok beğendi, çok güzel bir yer olduğunu düşündü. Ve arkadaşlarını da o kadar sevmişti ki, nasıl saatler geçirdiğini bile bilmiyordu. Ama bu arada annesini babasını ve kardeşi Burak'ı çok özlemişti. Gökkuşağına, "beni ailemin yanına götürebilir misin?" diye sordu. "Tabi ki, hemen gidelim"  dedi o da.

Gökkuşağı bir ucunu Berna'nın penceresine uzattı. Berna da kayarak odasına girdi. Hemen yatağına yattı ve uyudu.

Sabah ezan okunurken uyandı ve "çok güzel bir rüya gördüm" dedi kendi kendine. Kalkıp pencereden baktı. Uzaklarda yıldızların parıltısını gördü. Tam üstünde de bulutları gördü. Bulutların üstünde de gökkuşağı duruyordu. Berna gülerek onlara el salladı. Rüyasını annesine anlatmak için sabırsızlanıyordu.Yorumlar

255 karakter kaldı

Üye girişi yap ve yorumla » Üyeliksiz yorumla »