Kavga Etmemeliyiz


Bahçemiz çok güzeldir. Orada bisiklet sürüyorum, salıncakta sallanıyorum. Bir de oyun oynuyorum. Bazen bizim çiçek bahçemizde arkadaşlarımla çamurlu pasta yapıyoruz.

Bahçemizde Buse, Ömer, Umut ve ben hep oyun oynuyoruz. Bir de benim Buse arkadaşımın Yusuf diye bir kardeşi var ama o daha bebek. Bizimle oynayamıyor. Ömer'in iki abisi var, onlar da bizimle oynamıyor, çünkü onlar da büyük. Ama sadece kardeşlerden Umut bizimle oynayabiliyor.

Bir gün bahçede Ömer’le Buse kavga ettiler. İkisi de suçluydu. Kavganın sonunda Buse özür diledi ama Ömer onu affetmedi. Buse de affetmesi için Ömer'e bir oyuncak hediye etti. Ömer de Buse'yi affetti.

Aslında arkadaşların hiç kavga etmemesi gerekir. Sonra çok pişman olurlar. Hem de üzülürler. Çocuklar kavga ettiğinde de birbirinden özür dilemelidir.

Kavga etmemek için sabretmemiz lazım. Birgün okulda Eren arkadaşım topumu almıştı. Ben içimden şöyle bir şey dedim: "sabretmem lazım" dedim. Tamam Eren oynayabilirsin deyince topu aldı, kötü bir şey de olmadı. Kavga etmedik. Sabredersek kazanırız. Sabretmezsek kazanamayız.

 Yorumlar

255 karakter kaldı

Üye girişi yap ve yorumla » Üyeliksiz yorumla »