Todi Okulda


Todi güzel bir erkek köpekmiş. Bir sabah uyurken saati çalmış. Todi saati kapatmak isterken birden eli saate çarpmış. Sonra saat tak diye yere düşüp kırılmış. Todi iyice uyanmış.

Yüzünü yıkamak için banyoya giderken küçük kız kardeşinin oyuncaklarını ortalıkta bıraktığını görmüş. Ayağı oyuncak trene takılmış, birden yere küt diye düşmüş. Sonra Todi kardeşi Tozi'ye kızmış. "Tozi şu oyuncaklarını ortalıkta bırakma" demiş. Tozi de "tamam abi, bir daha oyuncaklarımı toplamadan yatmayacağım" demiş. Todi de küçük kardeşinin başını sevmiş.

Todi odasına gitmiş. Okula gitmek için üstünü giyinmiş. Çantasını hazırlamış. Ama matematik kitabını çıkarken odasında unutmuş.

Todi okula gelmiş. Öğretmeni, "matematik kitabınızı çıkarın" demiş. Todi çantasını açınca bir bakmış matematik kitabı yok. Öğretmeni, "Todi matematik ödevini yaptın mı?" demiş. Todi de öğretmenine şöyle demiş: "Öğretmenim ben kitabımı evde unutmuşum." Öğretmeni Todi'ye çok kızmış. Todi'ye, "bir daha kitabını evde unutma, çantanı da ders programına göre hazırla" demiş.

Teneffüs zili çalmış. Beslenmelerini dışarıda yapacaklarmış. Arkadaşı aslan Podi yanına gelmiş. Annesi Podi'nin beslenme çantasına kemik koymuş. Todi'ye de annesi et koymuş. Todi ve Podi yiyeceklerini değiştirmişler. İkisi de sevdikleri şeyleri yemişler.

Okul zili çalmış. Öğretmeni Todi'ye, "Todi kızdığım için senden özür dilerim" demiş. Todi de, "öğretmenim asıl kitabımı unuttuğum için ben özür dilerim" demiş. Sınıftan çıkmış. İçinden düşünmüş; "inşaAllah bir daha kitabımı evde unutmam". Ama yine de bugün Todi için çok güzel bir gün olmuş.Yorumlar

255 karakter kaldı

Üye girişi yap ve yorumla » Üyeliksiz yorumla »