Sevelim Sevilelim


Merhaba Canlar!

Ufak bir aradan sonra yeniden merhaba.

Hayat ne kadar hızlı geçiyor değil mi. Çok hızlı yaşıyoruz. Okulların kapanışı daha dün gibiydi. Bakın yeniden açılma vakti geldi. Koca bir yaz mevsimini geride bıraktık.

Kimi zaman sevindik. Kimi zaman üzüldük. Koştuk, güldük, yorulduk. Yaşadığımız hayatı farklı yönleriyle tanıdık. Kimimiz yeni dostlar edindi. Kimimizin yeni kardeşleri oldu. Kimimiz sevdiklerini kaybetti. Kimimiz her şeyden habersiz gezdi, tozdu, uyudu. Derken koca bir yaz mevsimi devriliverdi sessizce. Öyle ya da böyle hayat su gibi akıp geçti.

Sizler geliştiniz büyüdünüz, bizler biraz daha yorulduk, yaşlandık. Uzun bir aradan sona sizi görenler şöyle diyordur herhalde:

" Ne kadar da uzamışsın böyle! "

Evet Canlar!

Biz farkında değiliz ama hayat sürekli yenileniyor. Etrafımızda hızla değişen ne çok olay var. Vücudumuz her an değişiyor. Hücrelerimiz sürekli çalışıyor. Bedenimiz gelişiyor. Hayat değişiyor. Hiçbir şey durduğu yerde kalmıyor. Zaman kaşla göz arasında akıp gidiyor.

Sabrımızın denendiği koca bir Ramazan ayını geride bıraktık. O sabrın ve dayanıklılığım mükafatı olarak Rabbimiz bize bayramı hediye etti. Gündüzleri ekmeğe ve suya konan yasak kalktı. Kuru bir parça ekmeğin ne büyük nimet olduğunu anladık. Suyun lezzetini, hoşluğunu kavradık. Her bir tanenin, her bir lokmanın teşekkürünü keşfettik. Ev sahibimiz, sofra sahibimiz, nimet vericimiz yüce Allah idi. Hep birlikte ona şükrettik. Ardından bayram geldi. Buluştuk, kaynaştık, kucaklaştık. Bayramlar birbirimizi hoş tutma anlarıdır. Yüce Yaratıcı nasıl bizi affediyorsa bizde öyle birbirimizi affettik. O bizi nasıl hoş görüyor, kusurlarımızı kapatıyorsa biz de birbirimizin kusurunu kapattık. Kötü söz, ve davranışlara izin vermedik. Bayram çok güzel izler bırakarak gitti. Kimsesizleri aradık, sorduk. Yetimleri sevindirdik. Fakirleri güldürdük. Kinler, dargınlıklar son buldu. Kimse kimseyi üzmedi, incitmedi. Kırgınlıkları unuttuk. Kini nefreti kovduk. Kimsenin ardında konuşmadık. Ayıpları sayıp dökmedik. Çirkinlikleri örttük. Güzellikleri gösterdik. Biz biliyoruz ki yüce Allah böyle yapanları her iki dünyasında da kıymetli kılar. Kimseye maskara etmez. Onu her an korur, gözetir.

Sevgili Canlar artık okullar açılıyor!

Madem hayat bu kadar hızlı geçiyor. Ve biz sürekli değişiyoruz. O halde hayatı renkli yaşamak gerek. Farklı güzelliklerle donatmak gerek. Her bir anı değerli yaşamak gerek. Aklımıza gelen olumsuz düşüncelere yer vermeyelim.

Bizler bayramın bize sunduğu güzel duygularımızı taze tutalım. Yeni okul döneminde iyi insan olmaya çalışalım. Çevremize örnek olalım. Yalan, yılandan kaçar gibi kaçalım. Kimseyi üzmeyelim. Herkesi kucaklayalım. Kimseyi küçük görmeyelim. Dargınları barıştıralım. Mis kokulu sevgi gülleri yetiştirelim. Dualar, öpücükler, gülümsemeler uçuversin uzay boşluğuna. Nurlu yüreklerimiz yüzümüze yansısın. Bakışlarımız sevginin yıldızlarıyla parlasın.

İyi ve güzel olana yönelelim inşallah. Nice güzelliklere hep birlikte erme duasıyla...

Bakın Yunus Emre ne güzel diyor:

Gelin tanış olalım

İşi kolay kılalım

Sevelim sevilelim

Dünya kimseye kalmaz.Yorumlar

255 karakter kaldı

Üye girişi yap ve yorumla » Üyeliksiz yorumla »

Henüz kimse yorum yazmadı.